معرفی کتاب Term Sheets & Valuations

Term Sheets & Valuations – A Line by Line Look at the Intricacies of Term Sheets & Valuations

Alex Wilmerding​

این کتاب می‌کوشد تا با دیدی عمیق مسائل و به عبارتی اما و اگرهای تنظیم قرارداد بین سرمایه‌گذار و استارت‌آپ و همچنین ارزشگذاری استارت‌آپ‌ها را مورد بررسی قرار دهد. نویسنده کتاب تمام موضوعات مربوط به قرادادهای استارت‌آپی، تنظیم کلیه بخش‌های آن، سنجش درستی یک قرارداد و هر موضوعی که یک کارآفرین لازم است تا راجع به قرارداد و پارامترهای ارزشگذاری بداند، را پوشش داده است. کتاب مورد نظر در 5 فصل به شرح زیر ارائه شده است:

فصل اول کتاب، مباحث پایه‌ای قراردادها شامل تعریف Term Sheet، بخش‌های قابل تغییر آن، نحوه استفاده از قراردادهای مشابه کسب و کار هر شرکت به عنوان نمونه اولیه و مسئولیت‌های سرمایه‌گذار در این زمینه را مطرح می‌نماید.

فصل دوم کتاب، با ارائه مباحث کلیدی قراردادها مانند ارزش شرکت، نوع سهام، قیمت سهام، محدودیت‌ها و همچنین خطوط قرمز سرمایه‌گذار به بررسی و ارزیابی قراردادهای بین سرمایه‌گذار و استارت‌آپ می‌پردازد.

فصل سوم با استفاده از نمونه واقعی Term Sheet، تمام بخش‌ها، عبارات و اصطلاحات مربوط به تنظیم قرارداد را توضیح داده و جداول مربوطه را ارائه نموده است. در بخش چهارم کتاب، ارزشگذاری شرکت، بازده سرمایه‌گذاری، تحلیل‌های مربوط به خروج و مزایای استراتژی تملیک به تفصیل بیان شده است.

در نهایت فصل پایانی، تمام مفاهیم موردنیاز کارآفرین مانند نقدشوندگی، سهام تشویقی کارمندان و هر نکته‌ای که آگاهی نسبت به آن برای مذاکره بین سرمایه‌گذار و استارت‌آپ لازم است را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.