معــرفی

صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران (سهامی خاص) به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر از سال 1368 و پس از تصویب در شورای پول و اعتبار و مجمع عمومی بانک‌ها مشغول به فعالیت می‌باشد. اسامی سهامداران صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران به شرح زیر است:

در مجموع، سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Capital) به تأمین سرمایه لازم برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای نوپا و کارآفرین که مستعد جهش و رشد ارزش و همچنین ریسک فراوانی هستند، اطلاق می گردد. صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران علاوه بر سرمایه‌گذاری، با حضور فعال در مدیریت و برنامه‌ریزی در توسعه مدل‌های راهبردی این دسته از شرکت‌ها به رونق و توسعه فعالیت‌های آنها کمک می‌نماید. سرمایه‌ صندوق به همراه کمک‌های مدیریتی و راهبردی، در اختیار شرکت‌های جوان و در حال رشد و خوش آتیه اقتصادی قرار می‌گیرد و آن‌ها این امکانات را برای تبلیغات، توسعه بازار، ایجاد زیرساخت و تولید محصول استفاده می‌کنند.

امکانات اشاره شده با گرد هم آوردن شبکه همکاری قوی و نیروی انسانی متخصص در زمینه سرمایه‌گذاری در این مجموعه فراهم شده است. صندوق به عنوان یک موسسه اقتصادی که فعالیت سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر را انجام ‌می‌دهد با مطالعه دقیق ادبیات سرمایه‌گذاری و طراحی مدل های بومی از سرمایه‌گذاری خطرپذیر و با پشتوانه نزدیک به سه دهه تجربه در تامین مالی پروژه‌های نوآورانه و با فناوری پیشرفته، در حال حاضر به یکی از مهم‌ترین صندوق‌های فعال کشور در این حوزه بدل شده است.

ماموریت

صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران، شرکت سرمایه‌گذاری خطر‌پذیری است که از طریق سرمایه‌گذاری و ارائه مشاوره‌های کسب‌و‌کار در استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌‌کار‌های نوآور که دارای پتانسیل رشد سریع می‌باشند، موجب رشد سرمایه‌گذاری انجام شده و ارزش سهام کسب‌و‌کارها می‌گردد.

چشم انداز

چشم‌انداز صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران تبدیل شدن به بزرگترین سرمایه‌گذار خطرپذیر در سطح کشور و نیز ورود به حوزه بین‌الملل با پورتفویی متشکل از برترین استارت‌آپ‌های کشور که موفق به ورود 5 استارت‌آپ به بازار بورس گردیده است.

ارزش ها

مهمترین ارزش هایی که صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران به آن پایبند است شامل خلاقیت و نوآوری، تمامیت، کارگروهی، صداقت و تعهد می باشد.

سهامداران